2. Волейбол
  3. Марица не срещна тудности срещу Сливен

Марица не срещна тудности срещу Сливен

Пловдивчанки записаха 14-а победа през сезона

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) постигна 14-а победа от началото на сезона, след като в мач от 17-ия кръг на женското първенство на НВЛ се наложи като гост на Сливен с 3:0 (25:16, 25:15, 25:21).

Така, пловдивчанки събраха актив от 41 точки, като изостават на четири зад лидера Левски, който обаче е и с мач по-малко. Тимът на Сливен остава последен с една победа и 3 точки до сега.

Въпреки разликата в класите между двата състава, треньорът на пловдивчанки Иван Петков започна с титулярния състав, от който отсъстваше единствено Таня Събкова. След бързия успех в първата част, във втория гейм Петков започна да прави смени, като и другите момичета на Марица получиха шанс за изява.

Домакините от Сливен оказаха най-голяма съпротива в третата част, но въпреки това не успяха да затруднят маричанки, които взеха чиста победа с 3:0 след 70 минути игра.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"