2. Волейбол
  3. Марица (Пловдив) с първа победа

Марица (Пловдив) с първа победа

Марица (Пловдив) взе своето в мача си със Спартак Интерком Груп (Варна) от втория ден на турнира на първата четворка в Държавното първенство за жени, който се провежда в софийската зала "Христо Ботев".

Марица (Пловдив) взе своето в мача си със Спартак Интерком Груп (Варна) от втория ден на турнира на първата четворка в Държавното първенство за жени, който се провежда в софийската зала "Христо Ботев". Това обаче стана след много сериозна съпротива от страна на варненки, които доста затрудниха Жълтите в спечелването на трите точки след 3:1 (26:24, 25:27, 25:12, 27:25).

Серия от сервиси на Ралица Колева доведе до 8:3 за Спартак в първия гейм, на което Марица реагира с поредица от начални удари на Мира Тодорова, довела до изравняване при 9:9.  Пловдивчанки дръпнаха с две точки, но след 12:10 Диана Филипова застана на линията за изпълнение на сервис и помогна на своите отново да излязат напред с 15:12.  Авансът на варненки набъбна до 5 точки при 19:14, но след 23:20 отново серия от трудни сервиси на Тодорова върнаха предимството на Марица за 24:23.  Спартак спаси един геймбол, но малко след това пловдивската блокада затвори частта при 26:24 за Жълтите.

Проблемите на Марица, особено на посрещане, продължиха и във втория гейм.  През по-голямата част инициативата отново беше на страната на Спартак, като авансът му достигна до 3 точки. Пловдивчанки успяха да догонят съперника на два пъти – от 9:12 до 12:12 и от 22:24 до 24:24.  Накрая обаче съобразителността на опитната разпределителка на Спартак Диана Филипова помогна и тя атака затвори гейма за 27:25 в полза на своя тим.

Маричанки реагираха като ужилени и тръгнаха ударно в третата част.  С помощта на три поредни аса на Борислава Янкова след 5:2 те натрупаха още преднина и резултатът стана 10:2.  Ас на Анелия Минчева изкара отборите на второ техническо прекъсване при 16:7, като авансът на пловдивчанки продължи да расте и след това, за да се стигне до атаката на Мира Тодорова, с която геймът приключи при разгромното 25:12.

Марица имаше предимство и в началото на четвъртата част като успя да поведе с 12:9, веднага след което обаче равенството бе възстановено при 12:12, а второто техническо прекъсване дойде при две точки преднина за Спартак.  С чудесна игра в атака на Виктория Викторова варненки продължиха да поддържат водачеството си и стигнаха до три поредни геймбола при 24:21.  Отново с Мира Тодорова на сервис обаче Марица успя да ги спаси.  Последваха две грешки на Викторова, от което се възползва пловдивският тим и капитанката Малинова отбеляза победната точка за 27:25.

Отлично играха централната блокировачка на Марица Мира Тодорова и диагоналът на Спартак Виктория Викторова, като двете бяха и най-резултатни за своите отбори.