2. Волейбол
  3. Марица победи отново Варна ДКС и е на финал (ВИДЕО)

Марица победи отново Варна ДКС и е на финал (ВИДЕО)

Шампионите ще гонят осма поредна титла в НВЛ

Във втори полуфинален плейоф от НВЛ Демакс лига при жените шампионките от Марица отново, както и в първия мач в морската столица, победиха тима на Варна ДКС с 3-0 гейма и спечелиха серията.

Двубоят в зала “Сила” в Пловдив бе повторение на финала за купата на страната между двата отбора, като приключи при същия резултат.

Домакините влязоха по добре в мача, като варненки оказаха съпротива, но в крайна сметка трябваше да преклонят глава след 25-20.

Втората част започна кошмарно за гостите, които се пропукаха в посрещането и позволиха на Марица да поведе със 7-0 и да затвори убедително гейма с 25-17.

Третият сет премина по същия сценарий, като пловдивчанки отново доминираха, а късния финален щурм на възпитаничките на треньора Стоян Гунчев довде само до крайното 25-16.

Така Марица се класира за 8-а поредна година на финал и вече гледа към поредния си дубъл, а първенството за приятната изненада на сезона - Варна ДКС приключи.

В другата полуфинална серия ЦСКА поведе на Казанлък, като втората среща между тях е на 19 март, от 18.00 часа, в зала “Багира” и ще бъде излъчена на живо в ефира на b1b.box.