2. Волейбол
  3. Марица победи Спартак 96 с 3:0

Марица победи Спартак 96 с 3:0

За победителките най-резултатна с 14 точки бе Мира Тодорова

Марица (Пловдив) разгроми Спартак 1996 (Плевен) с 3:0 (25:13, 25:12, 25:15) в първия мач от турнира в Казанлък, който е част от редовния сезон в женската Национална волейболна лига.

В отсъствието на контузената си най-висока състезателка и основна нападателна мощ Силвия Христова, Спартак успя да бъде равностоен до 7:7 в първата част благодарение на добрите си изяви на блокада и в защита.

Серия от сервиси на Борислава Янкова веднага след техническото прекъсване доведе резултата до 13:7 за Марица, съобщи официалният сайт на пловдивчанки.

Оттук нататък на терена имаше само един отбор. "Жълтите" показаха класа и затвориха гейма при безапелационното 25:13 с мощна атака на Бояна Андреева за последната точка.  До още по-категоричен резултат се стигна във втората част.

Иван Петков си позволи да експериментира със състава и да обиграва и тези състезателки, които получават по-малко игрово време.  Въпреки това, Жълтите имаха тотално преимущество на всички елементи и спечелиха с 25:12.  Третата част бе много подобна на втората.  Маричанки може би си позволиха нормалното за такива ситуации леко отпускане, което само даде възможност на плевенчанки да направят този гейм най-резултатния си в мача.

Централната блокировачка на Марица Мира Тодорова стана топреализатор на мача с 14 точки (1 ас, 9 атаки / 82%, 4 блокади).  Най-резултатна за Спартак беше Стела Горанова с 8 точки.