2. Волейбол
  3. Марица прегази 3:0 студентките в първия си мач за купата

Марица прегази 3:0 студентките в първия си мач за купата

Волейболните вицешампионки от Марица (Пловдив) прегазиха Академик (София) с 3:0 в първия си мач от група Б на женския финален турнир за националната купа на България

Волейболните вицешампионки от Марица (Пловдив) прегазиха Академик (София) с 3:0 в първия си мач от група Б на женския финален турнир за националната купа на България. Мачът в столичната зала Христо Ботев завърши с изразителен успех за пловдивчанки - в отделните геймове с 25:12, 25:19 и 25:23.

Маричанки бяха с класа над съперничките си. Резултатната и атрактивна игра на жълто-сините от Кършияка закономерно доведе до чиста победа за малко повече от час игра.

Със силен начален удар пловдивчанки разбиха посрещането на столичанки, като правеха дълги точкови серии след сервис.

Така в първия гейм след равностойно начало, при което Академик опонираше успешно до 9:9, на крайната линия застана разпределителката на Марица Цветелина Николова, като направи 8 поредни сервиса. Насоченият начален удар на Цвети доведе до 8 поредни точки, от които 3 аса и три блокади.

Натрупаната разлика бие достатъчна и доведе до бързо затваряне на гейма.

Във втората част волейболистките на Академик, водени от новата си разпределителка Мария Дукова, отново бяха равностойни до десета точка.

По сценарий от предишния гейм, на крайната линия обаче застана посрещачката на жълто-сините Диана Малинова. Този път тя направи по-скромен актив, пет поредни сервиса, от които отново 2 аса.

Така авансът отново бе достатъчен и маричанки затвориха безпроблемно и този гейм.

Лесното спечелване на първите две части обаче, доведе до отпускане на провдивчанки и те се оказаха в ролята на догонващи в третия гейм.

Студентките веднага усетиха предоставената им възможност и със стегната игра и подобрено посрещане поведоха в резултата с 15:11.

Опитът на волейболистките от Марица обаче си каза думата, като те направиха обрат и съумяха да стопят разликата. За трети път това стана след начален удар, като Диана Малинова отново бе в основата на точковата серия. Студентките удържаха фронта, като показаха истински отпор и желание за борба до равенството 23:23. Но в решителните минути столичанки не издържаха на психическото напрежение и волейболистките на Марица затвориха гейма сред блокада и грешка на съперника.