2. Волейбол
  3. Марица разби Спартак Интерком Груп за по-малко от час

Марица разби Спартак Интерком Груп за по-малко от час

За по-малко от час – точно за 51 минути игра, волейболистките на „Марица” разгромиха безпроблемно „Спартак Интерком груп” (Варна) с 3:0 в изтеглен мач от 11-ия кръг на държавното женско елитно първенство на България в Пловдив днес.

Мачът се игра под тепетата по желание на гостенките от Варна, които по собствено желание предоставиха това свое домакинство.

Пловдивчанки бяха с няколко класи над съперничките си и ги победиха с 25:10, 25:5 и  25:18 в отделните геймове. С този успех си жълто-сините изпревариха във временното класиране шампионките от ЦСКА и вече са едноличен лидер в шампионата, но с мач повече.

По-малко от 24 часа след изключителната и авторитетно победа на маричанки над ЦСКА, те излязоха на игрището с настроение и самочувствие, и без да се напъват много-много изковаха успеха. Петгеймовата битка срещу армейките явно по нищо не се бе отразила на спортната форма на пловдивчанки, като в първите два гейма срещу варненки те позволиха на гостенките да запишат общо 15 точки

Първата част „Марица” спечели на 10, а във втората ясно си пролича огромната разлика в класите. Домакините дръпнаха на бърза  ръка с 9:0 и тогава  старши треньорът им Иван Петков пусна в игра друг състав като направи цели 4 смени. Вместо титулярките влязоха резерви, но това изобщо не повлия на резултата. Жълто-сините позволиха на „Спартак Интерком груп” да запише скромните 5 точки за цялата втора част.

В ІІІ гейм силите отново бяха на двата противоположни полюса, а на площадката се изредиха в игра всички налични състезателки на „Марица”. Само отпускане и подценяване в редиците на маричанки, както и някои наивни грешки в посрещането на резервите им, доведоха до повече спечелени точки от гостенките, но и победен гейм, макар и на 18.