2. Волейбол
  3. Марица разгроми с 3:0 Спартак 96 за час игра

Марица разгроми с 3:0 Спартак 96 за час игра

Волейболистките на „Марица” (Пловдив), за малко повече от час игра, разгромиха с 3:0 гостуващия им отбор на плевенския „Спартак 96” в мач от шестия шампионатен кръг на женския елит.

Кършиякалийки бяха с две класи над съперничките си и се справиха на бърза ръка с плевенчанки,  които не бяха конкуретноспособни на тях.

Домакините подцениха в началото „Спартак 96” и гостенките тръгнаха с 4:2. Маричанки обаче се стегнаха и набързо и дръпнаха с 8:5 и 12:7.

Постепенно момичетатата на старши треньора Иван Петков наложиха своя агресивен стил на игра и закономерно затвориха гейма с победното 25:12 след силен сервис и отлична игра на мрежата.

Във втория и третия гейм жълто-сините от Пловдив отново бяха пълни господарки на терена и позволиха на плевенчанки да спечелят още едва 26 точки до края на мача.

Жълто-сините взеха с 25:11 втората част, след като през цялото време водеха убедително в резултата.

В третия гейм мачът тръгна точка за точка до 5:7 за гостенките. От там нататък обаче волейболистките на „Марица” наложиха вихрено темпо на игра и дръпнаха с първо с 8:7 и 17:8, за да спечелят частта с 25:15, с което и крайния успех в мача.

Най-резултатни в мача бяха маричанките Ани Радичева и Мария Димитрова-Маца.

Старши треньорът на пловдивчанки Иван Петков пусна в игра всички налични свои състезателки.