2. Волейбол
  3. Марица с 3 победи на зоналния волейтурнир за девойки, отива на финалите

Марица с 3 победи на зоналния волейтурнир за девойки, отива на финалите

Младите волейболистки на „Марица” извоюваха 3 победи на зоналния турнир в Пловдив за девойки младша възраст от държавното ни волейпървенство при подрастващите

Младите волейболистки на „Марица” извоюваха 3 победи на зоналния турнир в Пловдив за девойки младша възраст от държавното ни волейпървенство при подрастващите. С тях жълто-сините фурии на треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова се класираха директно на финалите, където ще спорят за медалите.

Надпреварата в Пловдив се проведе през уикенда в спортна зала „Лаута”.

В нея освен домакините от „Марица” се пуснаха  отборите на столичния „Септември”, „Пирин” /Разлог/ и дошлият направо от квалификационния зонален турнир в София – „Локомотив”/Сф/.

В първия си мач младите маричанки разбиха с 3:0 връстничките си от „Локомотив”/Сф/ в първия състезателен ден. След това момичетата на треньорка Атанаска Атанасова-Никифорова пак играха силно и отвяха на другия ден с 3:1 основния си конкурент „Септември”/Сф/. В третата си среща „Марица” разнебити и „Пирин”/Разлог/ с 3:0 като Никифорова използва в състава на кършиякалиики и някои от по-малките състезателки.

”Играхме като отбор, не искам да отличавам никого всички момичета са представиха много добре”, каза треньорката.
Така с 3-те си поредни победи в зоналния турнир под тепетата маричанки се класираха директно за финалите на републиканския шампионат.