2. Волейбол
  3. Марица с нова чиста победа при девойките

Марица с нова чиста победа при девойките

"Жълтите" биха Хебър с 3:0 гейма

Марица (Пловдив) затвърди доминацията си в своята група от Държавното първенство по волейбол за девойки старша възраст.  Представени от селекцията си за младша възраст (с изключение на новото попълнение Даниела Иванова, която е в старша), Жълтите изковаха чиста победа и срещу втория си съперник в групата – Хебър (Пазарджик).

Днес следобед в зала Лаута, пред около 50 зрители, момичетата на Георги Илиев допуснаха някакво противопоставяне единствено в първия гейм, когато гостенките действаха много успешно в защита.  След това те наложиха тотално надмощие на терена и оформиха крайното 3:0 (25:20, 25:6, 25:7).

Така Марица е убедителен лидер в групата с максимален актив от 6 точки и 6:0 гейма. Пловдивчанки ще гостуват на своите съперници – Хебър и Ботев (Ихтиман), напролет.