2. Волейбол
  3. Марица с първа крачка към финала, отнася 3:0 Локо /Сф/

Марица с първа крачка към финала, отнася 3:0 Локо /Сф/

Волейболистките на Марица направиха първа крачка към финала, след като днес отнесоха с 3:0 столичния Локомотив в първия полуфинален плейоф от шампионата на женския волейелит. Пловдивчанки взеха мача с авторитетното 25:16, 25:22 и 25:22 в отделните геймове.

Волейболистките на Марица направиха първа крачка към финала, след като днес отнесоха с 3:0 столичния Локомотив в първия полуфинален плейоф от  шампионата на женския волейелит. Пловдивчанки взеха мача с авторитетното 25:16, 25:22 и 25:22 в отделните геймове.

Двубоят бе изключително напрегнат,  динамичен и пълен с обрати, достоен като за истински финал на държавното ни първенство.
Маричанки започнаха вихрено срещата и доминираха изцяло през първата част. Те дръпнаха с 10:6, 17:13 и 21:15, като не оставиха особено шансове на столичанки да играят своята си игра. Кършиякалийки не позволиха на гостенките нито веднъж да поведат в резултата в тази първа част, която я спечелиха на 16 само за 20 минути игра.

Вторият и третият гейм обаче бяха доста по-различни. Те се движеха точка за точка с разменени повеждания в резултата.
Втората част тръгна точка за точка с множество равенства- за 8:8, 16:16, 19:19, но от тук нататък маричанки показаха по-здрави нерви, воля за побаде и затвориха гейма с 25:22.

В третата част нещата се повториха, дори Локомотив поведе с 4:3. После столичните "железничарки" продължиха с видимия си подем в играта и бързо дръпнаха 13:8. Маричанки влязоха в час сравнително бързо и успяха да стопят разликата до 14:15. После софиянки обаче отново възстановиха статуквото – 20:16 за тях.  И когато всички в залата очакваха гостенките да спечелят гейма, маричанки се стегнаха и майсторски взеха 4 поредни точки за равенството 20:20. Последваха нови мълниеносни атаки на Ани Маринова и Диана Малинова и перфектни блокади на Марина Ковачева на мрежата, с което пловдивчанки поведоха с 23:20.
След това за домакините бе по-лесно да затворят гейма на 22, с което да спечелят и мача.

С най-много точки за маричанки се отличиха Ани Маринова и Диана Малинова, а за гостенките – Вяра Хаджимоскова.