2. Волейбол
  3. Марица с поредна победа при девойките, разпилява с 3:0 Хебър

Марица с поредна победа при девойките, разпилява с 3:0 Хебър

Девическият волейболен отбор на „Марица” (Пловдив) постигна поредната си победа в шампионата. Момичетата на старши треньора Иван Радичев разбиха с 3:0 като домакин в своята зала на „Лаута” гостуващия им тим на "Хебър" (Пз) в мач от волейболното първенство при девойките старша възраст.

Девическият волейболен отбор на „Марица” (Пловдив) постигна поредната си победа в шампионата. Момичетата на старши треньора Иван Радичев разбиха с 3:0 като домакин  в своята зала на „Лаута” гостуващия им тим на "Хебър" (Пз) в мач от волейболното първенство при девойките старша възраст.

Въпреки класическия успех за жълто-сините, той не дойде чак толкова лесно и „заслуга”, за което имаха гостенките от Пазарджик. Те се държаха достойно в първия и третия гейм, само във втория не успяха да противодействат адекватно на по-класните от тях съпернички.

Младите маричанки спечелиха първата част с 25:17, а втората бяхя още по-убедителни – 25:12.

В третия гейм пловдивчанки също бяха определено по-добрите и го взеха с 25:18, с което изковаха и победата в този мач.
След тежка контузия в рамото, в игра за „Марица” отново се появи девическата националка Силвия Андреева. 18-годишният център показа добро ниво, въпреки отсъствието си от терена близо месец.

”Доволен съм от победата и резултата в тази среща, но имам някои забележки за играта, които няма да коментирам пред медиите, а ще го кажа лично на момичетата”, бе краткият коментар на треньора Иван Радичев.

Основният състав на „Марица”: Мира Тодорова, Дани Найденова, Никол Николова, Ани Христова, Кристина Гунчева, Велина Кансъзова – либеро, (Силвия Андреева).