2. Волейбол
  3. Марица с поредна победа при девойките, разпилява с 3:0 Родопа в Смолян

Марица с поредна победа при девойките, разпилява с 3:0 Родопа в Смолян

Девическият отбор на „Марица” (Пловдив) постигна поредната си победа в шампионата. Момичетата на треньора Иван Радичев разбиха с 3:0 като гост в Смолян местния тим на "Родопа" в мач от волейболното първенство при девойките старша възраст. Въпреки класическия успех за жълто-сините, той не дойде толкова лесно за гостенките от Пловдив.

Въпреки класическия успех за жълто-сините, той не дойде толкова лесно за гостенките от Пловдив.

Родопчанки се опитаха да противодействат адекватно на по-класните от тях съпернички, но явно силите им стигнаха само за 19 точки в първия и 22 точки във втория гейм.

В третата част младите маричанки бяха повече от убедителни 25:14 и победа в Смолян.

Над всички в този мач бе девическата националка Силвия Андреева. 18-годишният център реализира 18 точки за успеха на жълто-сините.

”Доволен съм от победата и резултата в тази среща, но отново имам забележки за играта”, бе краткият коментар на треньора Иван Радичев.