2. Волейбол
  3. „Марица” с вицешампионска титла при девойките, пада на финала от ЦСКА

„Марица” с вицешампионска титла при девойките, пада на финала от ЦСКА

Пловдивчанки загубиха с 0:3 на финала от абсолютния лидер и фаворит за титлата в този шампионат – тимът на ЦСКА и заслужено се окичиха със сребърните медали

Вицешампионска титла спечели девическият волейболен тим на „Марица” от  волейболното първенството при девойките старша възраст. Пловдивчанки загубиха с 0:3 на финала от  абсолютния лидер и фаворит за титлата в този шампионат – тимът на ЦСКА и заслужено се окичиха със сребърните медали.

Успехът на младите маричанки и доста сериозен, като се има впредвид, че пловдивският тим им бе съставен почти изцяло от момичета от отбора на девойките младша възраст, повечето от които бяха по 2-3 години по-малки от съперничките си.

Както е известно на полуфиналите в Казанлък младите маричанки направиха изключително силен мач и победиха с 3:2 плевенския „Спартак”, в чийто състав играха 5 състезателки, които са титулярки в женския им представителен тим. В този мач пловдивските момичета на треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова разкриха напълно големия си потенциал и играха като лъвици.

”Много съм доволна от представянето на момичетата, направо надскочихме нивото си. Играхме като едно цяло, показахме характер, хъс и голяма воля за победа. За мен това второ място и сребърни медали се равняват на шампионска титла, защото ЦСКА игра на практика с женския си отбор. Затова малко ме е яд, че не получихме индивидуален приз. Основната тежест падна върху Теодора Симеонова, която след контузията на основната ни разпределителка Кристина Гунчева, трябваше да я преквалифицирам. Само за 15 дни  Теди от нападател се превърна в разпределител и затова на нея може би е беше най-трудно, но се справи. Всички играха силно – и Ани Христова, и Мира Тодорова, и Силвия Андреева, и другите… Браво на момичетата, гордея се с тях”, коментира на треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова.