2. Волейбол
  3. „Марица” с втора поредна победа на финалите при девойките младша, громи 3:0 „Бдин Вида”

Възпитаничките на старши треньора Иван Радичев отупаха набързо връстничките си от „Бдин Вида” (Видин) и вече са с единия кръг на полуфиналите

Втора поредна класическа победа с 3:0 изкова девическият волейтим на „Марица” на финалите от държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст, които се провеждат в спортната зала на „Червено знаме” в София.

Възпитаничките на старши треньора Иван Радичев отупаха на бърза ръка връстничките си от „Бдин Вида” (Видин) и вече са с единия кръг на полуфиналите.

Както срещу „Пирин Балканстрой” предния ден, така и сега срещу видинки, младите маричанки тотално превъзхождаха съперничките си и спечелиха закономерно първите два гейма с еднакъв резултат - с по 25:13.

В третата част жълто-сините фурии от Пловдив не допуснаха никакво отпускане, продължиха с резултатната си и атрактивна игра и закономерно затвориха победно частта след 25:16, с което взеха и мача.

Така пловдивчанки вече са с две чисти победи в своята предварителна група "Б", след като биха също с 3:0 и „Пирин Балканстрой” (Разлог) в първия си мач на финалната фаза.

Младите маричанки с играта, която демонстрират досега очаквано са считани за фаворитки за медалите.

”Не трябва да се отпускаме, въпреки двете поредни чисти победи. Тепърва идват мачовете на истината”, коментира наставникът на жълто-сините Иван Радичев.

Дербито на предварителна група „Б” ще бъде ”Марица” – „Левски Волей”.

Това е така защото във втория ден на надпреварата "сините" надделяха над "Пирин Балканстрой" (Разлог) с 3:0 (25:14, 25:12, 25:23)и също като пловдивчанки продължават без да са опитали вкуса на загубата.

И маричанки, и левскарките останаха дори без загубен гейм досега. Класирането се определя от точковото съотношение, което е в полза на "Марица", които са на първо място, а "Левски Волей" - на второто.

Двата тима в последния ден от надпреварата, в директен двубой между тях, ще решат кой ще завърши на първа позиция в групата и ще избяга от лидера от другата група - ЦСКА, на полуфиналите.