2. Волейбол
  3. Марица с втора поредна победа при девойките, сразява с 3:1 Арда

Марица с втора поредна победа при девойките, сразява с 3:1 Арда

Девическият отбор на Марица (Пловдив) постигна втора поредна победа в шампионата. Момичетата на треньора Иван Радичев разбиха с 3:1 като домакини гостуващия им тим на Арда (Кърджали) в мач от волейболното първенство при девойките старша възраст.

Първите два гейм младите маричанки спечелиха с с убедителна разлика, с което показаха, че са с класа над съперничките си.
Първата част жълто-сините взеха с 25:14, а втората с 25:13, като в тях се отличи 199-сантиметровият център Милена Димова с поредица успешни сервиси като по учебник.

В третия гейм жълто-сините от Кършияка бързо помислиха, че вече са решили мача в своя полза, отпуснаха се неузнаваемо и допуснаха гостенките от Кърджали да вземат изненадващо частта с 25:22.

В четвъртата част младите маричанки отново нямаха особени проблеми и спечелиха с 25:20, с което грабнаха и победата в тази среща.

Над всички в мача бе Милена Димова, която освен успешни сервиси, демонстрира силна игра в атака и на блокада.
Маричанки започнаха двубоя срещу Арда в следния състав: Силвия Андреева, Теодора Симеонова, Никол Николова, Милена Димова, Дани Найденова, Мира Тодорова, Велина Кансъзова-либеро. По-късно в игра влезе и Ани Христова.

”Доволен съм от победата и резултата в тази среща, но отново имам забележки за играта. Искам да отлича специално Милена Димова. Има още върху какво да поработим”, бе краткият коментар на треньора Иван Радичев.

Следващият мач на младите маричанки е идващата неделя срещу тима в Ямбол срещу местния Тунджа.