2. Волейбол
  3. Марица със 7-а победа в първенствто, отнася с 3:0 вицешампионките от Славия

Марица със 7-а победа в първенствто, отнася с 3:0 вицешампионките от Славия

Волейболистките на Марица продължиха победния си ход в първенството и постигнаха 8-мата си победа във волейболния шампионат на женския елит.

Само за 70 минути игра кършиякалийки прегазиха днес в своята зала в Пловдив столичния Славия с 3:0 в първимач от пролетния дял на шампионата, съобщиха от пресслужбата на тима.  Жълто-сините бяха с класа над вицешампионките и не оставиха никакво съмнение в превъзходството си. Така заедно с ЦСКА, маричанки продължават да са лидерки във временното класиране на „А” група.

Първият гейм Марица взе сравнително лесно, въпреки че до 7:7 срещата вървеше точка за точка. От там нататък маричанки натиснаха здраво и с отлични отигравания в атака на капитанката Ани Маринова дръпнаха с 13:8 и 20:12, за да затворят частта с 25:17.

Без затруднения домакините поведоха с 4:2 във втория гейм, а след това методично увеличаха преднината си до 8:5 и14:10 за да финишират с победното 25:16.  Силни изяви в тези минути имаха Диана Малинова и Марина Ковачева, които добре импонираха на атаките на отличната в този мач Ани Маринова.

В третата част интригата обаче се съхрани, след като гостенките от Славия на два пъти изравняваха за 8:8 и 12:12. След серия от грешки в защита на домакитите столичанки дори за първи път поведоха в резултата – 16:15, но силите им стигнаха само дотук. Ударното нападание на Марица и отличната им блокада отново заработиха безотказно и така кършиякалийки дръпнаха с 20:17. От там нататък вече беше лесно за пловдивчанки да измъкнат победата в този гейм с 25:19, а с това и мача.

С много добри прояви за маричанки се отличи капитанката Ани Маринова, която наниза цели 15 точки за успеха.