2. Волейбол
  3. Марица се справи с Левски в три гейма

Марица се справи с Левски в три гейма

Женският волейболен отбор на Марица постигна втора победа над Левски за по-малко от седмица, след като спечели с 3:0 гейма в мач от 8 кръг на Държавното първенство, игран в зала "Сиконко".

Състезателките на Марица демонстрираха по-голямата си класа и нямаха затруднения да постигнат седмата си победа в шампионата, с която поне временно поведоха в класирането. Те могат да бъдат изместени от там по-късно днес, ако тимът на ЦСКА спечели гостуването си на Спартак 96 Плевен.

Възпитаничките на Иван Петков бяха затруднени от волейболистките на Левски Волей само в третия гейм, когато изоставаха на двете технически прекъсвания, но в крайна сметка затвориха частта на 20 точки. Първите два гейма бяха спечелени от Марица с 25:18 и 25:17. Отборът на Левски Волей се намира на четвърта позиция в класирането с еднакъв брой победи и загуби - по 4.