2. Волейбол
  3. Марица спечели един гейм срещу букурещкия гранд Динамо

Марица спечели един гейм срещу букурещкия гранд Динамо

Женският отбор на Марица (Пловдив) отстъпи пред румънския вицешампион Динамо Ромпрест (Букурещ) с 1:3 (25:23, 12:25, 18:25, 23:25)

Женският отбор на Марица (Пловдив) започна с очаквана загуба участието си във второто издание на силния международен турнир за Купа Пловдив.  В първия състезателен ден домакините на надпреварата отстъпиха пред румънския вицешампион Динамо Ромпрест (Букурещ) с 1:3 (25:23, 12:25, 18:25, 23:25) при подчертан зрителски интерес в зала Олимпиада.  За столичния гранд от северната ни съседка като титулярки играха трите български националки Цветелина Заркова, Диана Ненова и Мария Каракашева.

Като цяло, маричанки контролираха първата част, но между двете технически прекъсвания гостенките излязоха напред в резултата.  Със солиден принос най-вече от центъра Борислава Янкова Жълтите изравниха при 19:19 и затвориха гейма при 25:23 с успешна атака на Янкова за последната точка.  Във втория гейм, с напълно безгрешна игра и силно представяне на българския си център Цветелина Заркова, гостенките наложиха пълно надмощие и го спечелиха с 25:12.  Въпреки че румънките продължиха да играят без никакъв брак, битката бе много оспорвана до втората задължителна пауза в третата част, при която Марица имаше две точки аванс.

След това обаче Динамо постигна 8 поредни точки при сервиси на Мирела Коржеуцану и с трите българки на първа линия.  Това на практика предреши гейма и гостенките го спечелиха с 25:18. Те поведоха с доста солидна разлика и в четвъртата част и стигнаха до шест поредни мачбола при 24:18.  Маричанки се мобилизираха и с Анелия Минчева на начален удар спасиха първите пет от тях.  При шестия Мария Каракашева с успешна атака донесе победата за своя отбор с 25:23 в гейма и с 3:1 в мача.

Топреализатор на мача стана Цветелина Заркова с 18 точки за победителките, 6 от които от блокада.  Най-резултатна за Марица беше Пролетка Иванова с 15 точки.