2. Волейбол
  3. Марица спечели първия си трофей за сезона

Марица спечели първия си трофей за сезона

Tимът триумфира като победител в първото издание на женския турнир за Купа Пловдив,

Марица (Пловдив) триумфира като победител в първото издание на женския турнир за Купа Пловдив, на който Жълтият клуб е организатор.  В последния мач от надпреварата, превърнал се в де факто финал за трофея, момичетата на старши-треньора Иван Петков надиграха турския Нилюфер Беледийеси (Бурса) с 3:2 (23:25, 25:20, 18:25, 33:31, 15:12) след близо два часа игра.

Лекото предимство, което туркините имаха в играта през първата част се реализира в крайното 25:23.  Във втория гейм блокадата на маричанки заработи като машина и бе с основен принос за изравняването след 25:20.  Нилюфер наложи надмощие в третия гейм, което му помогна отново да излезе напред в резултата след 25:18.

Най-интересна бе четвъртата част, която продължи цели 33 минути и завърши при инфарктното 33:31 за домакините, след като те успяха да спасят няколко мачбола за гостенките от Бурса.  Това донесе психологическо предимство на Марица за тайбрека, в който Жълтите играха почти безгрешно и се поздравиха като краен победител след 15:12.

Иван Петков приложи нестандартна схема на игра в този двубой.  Капитанката на Марица Диана Малинова изигра мача в необичайната за нея роля на диагонал на резпределителя, но се нагърби с основната тежест, както в нападение, така и на посрещане, и стана топреализатор на срещата с 27 точки.  Втора по резултатност в българския тим бе централната блокировачка Мира Тодорова с 16 точки, цели 5 от които от блокада.

Победителките и техните подгласнички бяха наградени от съпрезидентите на пловдивския клуб Илия Динков и Атанас Даскалов. Третото място в турнира зае българският Левски Волей (София) след чиста победа над македонския Форца Волей (Скопие).