2. Волейбол
  3. „Марица” спечели силния пролетен волейтурнир за подрастващи в Пловдив

„Марица” спечели силния пролетен волейтурнир за подрастващи в Пловдив

Волейболен клуб „Марица” спечели силния национален пролетен турнир „Васил Левски” по волейбол за момичета до 15-годишна възраст, на който бе домакин в продължение на два дни в Пловдив.

Надпреварата носеше името на Апостола на свободата, защото премина под патронажа и съдействието на пловдивското спортно училище „Васил Левски”, съорганизатор на проявата.

Маричанки тръгнаха малко неуверено в първия си мач от турнира и загубиха с 2:3 от „Казанлък волей”, които дойдоха под тепетата на практика с тима си при девойките младша възраст - т.е. с момичета с по 2-3 години по-големи от съперничките си.

Пловдивчанки поведоха заслужено с 2:1 гейма, но казанлъкчанки успяха да изравнят след 26:24 в четвъртия гейм.

В решителния тайбрек нервите на домакините от Пловдив не издържаха и момичетата от „Казанлък волей” го измъкнаха с 15:13, с които взеха и мача.

После обаче каназлъкчанки паднаха с 1:3 от ЦСКА в завързан мач.

„Марица” пък прегази младите армейки от ЦСКА също с 3:1 и при така създалата се въртележка загубата от „Казанлък волей” се оказа без последствия за пловдивчанки.

Във втория състезателен ден „Марица” изковаха две безапелационни класически победи с по 3:0 над столичния „Звезди” и пазарджишкия „Хебър”.

Така жълто-сините фурии на старши треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова заслужено станаха победителки в надпреварата и купата на победителите остана в Пловдив.

Състезанието под тепетата бе двудневно и в него се игра по системата всеки срещу всеки.

Всички мачове от пролетния турнир „Васил Левски” се проведоха в спортната зала на спортното училище.

Успешното представяне на малките маричанки дава големи надежди за тяхно добро класиране и на предстоящия регионален турнир, както и за финалите от държавното първенство за момичета до 15 години.