2. Волейбол
  3. „Марица” спечели волейтурнира в Казанлък само с един загубен гейм

„Марица” спечели волейтурнира в Казанлък само с един загубен гейм

Само с един загубен гейм, младите волейболистки на „Марица” станаха убедителен победител в силния национален турнир по волейбол за момичета до 15-годишна възраст в Казанлък.

Надпреварата се организира от местния клуб „Казанлък волей”, със съдействието Българската федерация по волейбол, съорганизатор на проявата и събра в местната спортна зала „Арсенал” почти всички най-добри и изявени волейболни центрове в страната.

След като в първия ден от надпреварата „Марица” победи с 2:1 гейма настоящите шампионки на страната ЦСКА, а след това прегази с 3:0 връстничките си от видинския „Бдин Вида”, класата на пловдивчанки блесна още повече във втория състезателен ден. В него младите маричанки разгромиха с 3:0 „Велбъжд” от Кюстендил, а след това съсипаха със същия резултат и столичния „Левски Волей”.

В последната си среща от турнира „Марица” отвя също с 3:0 домакините от „Казанлък волей”, с което си осигури безапелационно и първото място.

Младите пловдивчанки, водени от треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова, изпъкнаха с класа над всички свои съперници, демонтрираха отлична и резултатна игра и логично останаха недостижими на върха.

В мачовете си "Марица" заложи на основен стартов състав: Гергана Лулчева-разпределителка, посрещачки-Вангелия Вангелис и Никол Николова, централни блокировачки -Денислава Вълкова и Йоана Атанасова, диагонал - Гала Гълъбова и либеро Жана Тодорова.

Два отбора - ЦСКА (София) и Бдин Вида (Видин) пък имаха равен брой точки, но в директния сблъсък по между им „червените” победиха с 2:1, което им отреди второ място, а за видинчанки остана третата позиция.

Турнирът в Казанлък бе двудневен и събра общо 6 отбора. Според правилника му в надпреварата бе по системата всеки срещу всеки. Всеки един от шестте тима изигра по 5 мача, а всяка една среща задължително трябваше да бъде от 3 гейма. Всеки спечелен гейм носеше точка за отбора победител.

Старши треньорката на малките маричанки Атанаска Атанасова-Никифорова бе видимо доволна от представянето на възпитаничките си:

”Не мога да не бъде доволна от това първо място в Казанлък, защото отборът ни едва от седмица тренира в зала. Досега бяхме навън и тренирахме повече за физика. Изправихме се срещу сериозни отбори, с традиции. Играта на моите момичета вървеше добре, е разбира се, допускаха някои грешки, но за този етап от подготовката ни - това е нещо нормално”, коменитра Атанаска Никифорова.

Маричанката Гергана Лулчева единодушно бе определена за най-добър разпределител на турнира и бе отличена със специален приз.