2. Волейбол
  3. Марица, ЦСКА и Казанлък се класираха за полуфиналите

Марица, ЦСКА и Казанлък се класираха за полуфиналите

Левски допълва четворката в женското волейболно първенство

Марица, ЦСКА-Демакс и Казанлък Волей се класираха на полуфиналите в женското първенство, след чисти победи в четвъртфиналните си срещи.

Марица нямаше затруднения срещу Спартак 1996 и бързо се наложи с категоричното 3:0 (25:6, 25:21, 25:11) гейма. Маричанки записаха впечатляващите 18 аса в срещата, а най-резултатна с 10 точки бе капитанката Диана Малинова.

Шампионките от ЦСКА-Демакс също нямаха особени затруднения и надиграха с 3:0 (25:20, 25:14, 25:20) гейма при гостуването си на ЕПУ Перник.

В последния четвъртфинал Казанлък Волей се затрудни със Славия, но все пак измъкна победата отново с 3:0 (25:21, 25:17, 25:22) гейма.

По този начин на полуфиналите Марица се изправя срешу ЦСКА-Демакс, а Казанлък ще срещне победителките в редовния сезон Левски, който получиха почивка в четвъртфиналната серия.