2. Волейбол
  3. Марица взе 2 чисти победи с по 3:0 над Казанлък волей

Марица взе 2 чисти победи с по 3:0 над Казанлък волей

Очакваните с голям интерес две дербита между девическите отбори на Марица (Пловдив) и Казанлък волей (Казанлък) от волейболното първенство при старшата възраст се оказаха безинтересни.

Очакваните с голям интерес две дербита между девическите отбори на Марица (Пловдив) и Казанлък волей (Казанлък) от волейболното първенство при старшата възраст се оказаха безинтересни. Дерби мачове на практика нямаше, а младите маричанки взеха две чисти победи с по 3:0 при гостуването си в града на розите през уикенда.

В първия мач жълто-сините от Пловдив спечелиха с 25:18, 25:17 и 25:15 в отделните геймове, като тотално превъзхождаха съперничките си.

Във втората среща казанлъкчанки стигнаха до 20 точки във втория гейм, но отново нямаха повече сили и закономерно го загубиха.
Пловдивчанки взеха останалите 2 части с 25:18 и 25:15, с което и двубоя.

Двата отбора се бяха разбрали и двата мача да се проведат в Казанлък в спортна зала „Арсенал”, въпреки че ”Марица” бе домакин на първата среща.

Кършиякалейки обаче не можеха да приемат съперничките си в спортната зала на „Лаута” , защото Пловдив бе домакин в продължение на 3 дни републиканското първенство по стрелба с лък.

Така момичетата на Марица и техният старши треньор Иван Радичев изпълниха заканата си да спечелят и двата мача в града на розите. Маричанки продължават да са еднолични лидерки в зона „Тракия”, а с играта си на практика афишираха амбициите си за медали в първенството.