2. Волейбол
  3. Марица загуби последната си контрола в Турция

Марица загуби последната си контрола в Турция

Пловдивчанки отстъпиха с 0:3 (23:25, 28:30, 19:25) пред Нилюфер Беледийеси

Центърът на Марица (Пловдив) Виктория Григорова наниза цели 7 точки от блокада в трите гейма от последната контрола по време на лагера на отбора в Турция, но това не бе достатъчно за успех на българските шампионки във втория им мач с Нилюфер Беледийеси (Бурса).  В своята зала елитният турски тим се наложи над пловдивчанки с 3:0 (25:23, 30:28, 25:19)* след 80 минути игра.

Срещата бе много оспорвана, особено в първите два гейма, които бяха съпътствани с обрати в резултата и завършиха при минимална преднина за Нилюфер.  Едва в третата част домакините успяха да наложат по-трайно надмощие на терена и да я спечелят с по-убедителна разлика.

Освен седемте си точкови блокади, Григорова постигна и три аса за общо 16 точки в мача, които я направиха най-резултатна измежду съотборничките си.  По 9 точки добавиха четворките Таня Събкова и Радосвета Тенева.

С тази приятелска среща зимният лагер на маричанки в Бурса приключва.  Шампионките се завръщат в Пловдив, където ще продължат подготовката си за втория полусезон в НВЛ, който за тях започва с гостуване на водача Левски (София) в понеделник, 25 януари, от 18:00 б.в.