2. Волейбол
  3. Матей и Тренто отново на финал

Матей и Тренто отново на финал

Италианският отбор Тренто се класира за трета поредна година на финала на Световното клубно първенство по волейбол за мъже

Италианският отбор Тренто се класира за трета поредна година на финала на Световното клубно първенство по волейбол за мъже.

Тренто се справи с 3:1 гейма (25:22, 25:21, 19:25, 25:14) на полуфинала с руския Зенит (Казан). Българинът Матей Казийски беше най-резултатен за италианския състав със 17 точки.

Селекционерът на българския национален отбор Радостин Стойчев, който води и Тренто, пусна в игра още един българин - Цветан Соколов се появи на полето в четвъртата част на мача.

На финала Тренто ще защитава титлата си срещу поляците от Ястжебие Вигел, които пък се справиха със Сао Пауло (Бразилия) с 3:2 гейма (25:23, 18:25, 19:25, 25:13, 15:13).

До момента отборът на Тренто има 14 поредни спечелени мача на Световното клубно първенство от 2009 година насам, а ако спечели утрешния финал срещу Ястжебие, ще триумфира за трети пореден път.

Освен Казийски, Османи Хуанторена и Ян Стокър реализираха по 16 точки, докато за руснаците голямата местна звезда Максим Михайлов завърши с 25. Юрий Бержко приключи с 12.

Зенит имаше предимство при блокадата, където спечели 11 срещу 8 точки, но при атаката италианците доминираха с 59:47.
Матей игра много силно във втория сет, когато спечели сам 7 точки за отбора си, а също така се прояви като истински лидер и в четвъртия.

Той реализира две поредни точки за 17:11, а също така и една за 20:11, откъдето реално срещата вече се доиграваше.