2. Волейбол
  3. Мляков и компания поднесоха изненада в Пиаченца

Мляков и компания поднесоха изненада в Пиаченца

Без контузения си капитан Христо Златанов, Копра Нордмеканика (Пиаченца, Италия) прие в своята зала Домекс Титан (Ченстохова, Полша) със Смилен Мляков в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Полският отбор поднесе изненада на своите домакини, побеждавайки ги с 3:2 (25:23, 25:23, 23:25, 17:25, 16:14) в един изключително драматичен двубой.

След 0:2 осакатеният състав на Копра беше на път да постигне пълен обрат. След като се върнаха в мача и го вкараха в тайбрек, те успяха да обърнат резултата и в самия пети гейм от 9:13 до 14:13. Поляците обаче се оказаха по-жилавия отбор и спечелиха следващите 3 разигравания, за да си осигурят гейм аванс преди реванша в Ченстохова другата седмица.

Мляков изигра много силен мач и стана втори по резултатност за своя тим. Въпреки че домакините бяха разучили неговата атака много добре и шест пъти успяха да го хванат на блокада, той завърши с 18 точки (17 атаки, 1 блокада).