2. Волейбол
  3. Момичетата на „Марица” останаха без загуба на финалите в Пазарджик, громят с 3:1 домакините „Хебър”

Волейтимът на „Марица” (Пловдив) при момичетата до 15-годишна възраст остана без загуба в предварителната група „Б”, на финалите в Пазарджик от републиканското волейболно първенство за тази възрастова група. Младите пловдивчанки разгромиха
домакините от „Хебър” (Пазарджик) с 3:1 и ги изместиха от челната позиция, която заемаха временно.

С този успех маричанки оглавиха временното класиране в групата, с 3 победи и само с два загубени гейма. Така те са на крачка от класирането си във финалната четворка. Домакините от Пазарджик пък остават на втора позиция, като имат еднакъв актив от две победи и една загуба със „Звезди 94” (София).

Младите волейболистки на „Марица” постигнаха сравнително леко третата си поредна победа на финалите от държавното първенство на България за момичета до 15 години. Възпитанички на старши треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова взеха първия гейм повече от убедително - 25:13.

Във втората част обаче тимът от Пазарджик показа острите си зъби и наложи достоен отпор. В отлично темпо на игра геймът вървеше точка за точка и закономерно „Хебър” измъкна частта с 25:21.

В третия и четвъртия гейм маричанки бяха по-добрия отбор на игрището и след много добри отигравания в атака и в защита и резултатна блокада ги спечелиха с 25:20 и 25:17, с което взеха и мача.

В другите две срещи от програмата „Звезди 94” победи след петгеймова битка „Велбъжд” (Кюстендил) с 3:2, като с този успех столичните волейболистки излязоха на трето място и имат реален шанс за финалната фаза.

„Пирин Балканстрой” пък леко надделя „Любимец”  с 3:0.

Довечера младите маричанки се изправят срещу „Любимец” в мач от ІV кръг.  Домакините от „Хебър” срещат столичния „Звезди 94” в спора за второто място на група „Б”.