2. Волейбол
  3. Момичетата на „Марица” продължават победния си ход на финалите в Пазарджик

Момичетата на „Марица” продължават победния си ход на финалите в Пазарджик

Пловдивчанки прегазиха с 3:0 "Любимец"

Младите волейболистки на „Марица” продължиха победния си ход в своята предварителна група „Б” на финалите от държавното ни волейболно първенство за момичета до 15-годишна възраст, които се провеждат в Пазарджик.

Пловдивчанки постигнаха четвърта си поредна победа в надпреварата, като този път прегазиха с 3:0 връстничките си от „Любимец” (Любимец).

Възпитанички на старши треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова тотално доминираха над съперничките си и спечелиха отделните геймове с 25:16, 25:10 и 25:15, което говори за чувствителната разлика в класите между двата отбора.

Така младите маричанки останаха едноличен лидер в група „Б”, без нито една загуба и само с 2 загубени гейма, и на практика се класираха предсрочно за финалната четворка на шампионата, един кръг преди края на турнира.

Волейтимът на „Марица” (Пловдив) при момичетата до 15-годишна възраст ще играе днес срещу „Велбъжд”(Кюстендил) и след този мач и на теория вече ще узакони и класирането си във финалната фаза.

„Хебър” (Пазарджик) пък затвърди второто си място в предварителна група „Б” на републиканското първенство за момичета до 15 години. На собствен терен и подкрепяни от публиката, представителките на домакините надиграха „Звезди 94” (София) с 3:1 ( 25:19, 25:13, 22:25, 25:16) в дербито на кръга.

Така, само с една загуба от „Марица”, хебърки са втори и имат най-голям шанс за достигане да финалната фаза на шампионата.

Плътно зад домакините, с по две загуби, са тимовете на „Пирин Балканстрой” (Разлог) и „Звезди 94” (София) като предстои още един, последен кръг от надпреварата, който е днес.

Но в последния ден, двата състава играят помежду си, докато „Хебър” има далеч по-леката задача да се изправи срещу „Любимец” (Любимец), който е последен в класирането.