2. Волейбол
  3. Монтана би Левски с 3:1 в Суперлигата (СНИМКИ)

Монтана би Левски с 3:1 в Суперлигата (СНИМКИ)

Двубоят бе решителен за третото място във временното класиране

Отборът на Монтана победи неочаквано леко Левски с 3:1 в дербито на 9-ия кръг на волейболната Суперлига при мъжете, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Двубоят бе решителен за третото място във временното класиране, което двата отбора разделяха до момента. На загрявката преди началото на мача либерото на гостите Ивайло Лалов се контузи и се наложи Георги Найденов да бъде преквалифициран на този пост. Въпреки това столичани започнаха по-уверено и почти до края на първия гейм подържаха разлика от 4 точки. С основна заслуга за това бе Симеон Александров, който тормозеше посрещането на домакините с бомбени сервиси.

В атака обаче Александров бе хванат на няколко пъти от блока на Монтана, което определено разтрои играта му. Решаващ за обрата бе и хода на треньора Северин Димитров, който пусна в игра капитана на монтанския тим Бранимир Баев. След като спечелиха първата част с 26:24, домакините взеха без проблеми и втората с 25:19. В третия гейм монтанчани също превъзхождаха, но леко отпускане в края позволи на Левски да запише успех с 25:22.

В четвъртия всичко се разви така, както искаха домакините за огромна радост на зрителите в препълнената зала „Огоста”. Иван Крачев изигра най-добрия си мач за Монтана, завърши с впечатляващите 27 точки и определено бе най-полезния играч в срещата. С толкова точки завърши и Симеон Александров от отбора на Левски.

Монтана – Левски 3:1 (26:24, 25:19, 22:25, 25:19)

Стартови състави:

Монтана: Явор Генов 2, Иван Крачев 27, Валентин Димов 11, Венцислав Рагин 13, Любомир Агонцев 3, Петър Кирчев 7, Георги Георгиев-либеро (Бранимир Баев-кап. 12, Димитър Маринков 1, Владимир Лобутов, Цанко Цанков). Треньор: Северин Димитров.

Левски: Иван Латунов 5, Христо Цветанов-кап. 3, Димитър Димитров 4, Симеон Александров 27, Смилен Мляков 17, Златко Кьосев 14, Георги Найденов-либеро (Васил Петров, Павел Иванов). Треньор: Джузепе Лоризиу.

Съдии: Добромир Добрев, Петър Харизанов.