2. Волейбол
  3. Монтана излезе начело в мъжкото волейболно първенство (СНИМКИ)

Монтана излезе начело в мъжкото волейболно първенство (СНИМКИ)

Арда регистрира първи успех за сезона

Отборът на Монтана спечели очаквано срещу Славия. Пред собствена публика в зала „Огоста” възпитаниците на треньора Северин Димитров се наложиха над столичани с 3:1 (25:16, 26:28, 25:21, 25:15) за час и 28 мин. игра.

Победата на домакините, в компанията на кмета на Монтана Златко Живков, изгледа новият спонсор на клуба Кирил Иванов.

Монтанчани взеха леко първия гейм с 25:16. Във вторият отборът направи много грешки от начален удар, допусна брак на блок и посрещане и гостите, водения от опитния специалист Брунко Илиев, се възползваха по най-добрия начин от това. Те водеха в резултата почти през цялото време, в края обаче отборът на Монтана се стегна, но пропиля цели четири геймбола и Славия взе тази част с 28:26. Третият гейм бе почти копие на първия, като преднината на столичани на два пътни стигна 5 точки разлика. Тогава треньорът на домакините пусна вторият разпределител на отбора Люмомир Агонцев, което се оказа печеливщ ход. Монтанчани затвориха третата част с 25:21, а в четвъртата мачът просто се доиграваше.

Така монтанчани излязоха на първо място във временното класиране на Суперлигата с 14 точки след 5 победи и 1 загуба, но с мач повече от шампиона Марек Юнион Ивкони, който има 13 точки.

"Белите" пък, се смъкнаха на последното 10-то място с 3 точки след 1 победаи 6 загуби.

В следващия 8-ми кръг Монтана гостува на Левски Волей, а Славия е домакин на ЦСКА. Мачовете са съответно в петък (30 ноември) и в събота (1 декември) от 18,00 часа.

Монтана – Славия 3:1 (25:16, 26:28, 25:21, 25:15)

Монтана: Явор Генов 16, Денис Чавдаров 7, Камен Каменов 10, Борислав Георгиев 5, Георги Михов 12, Александър Горбатков 13 (Цанко Цанков 5, Николай Костадинов 3, Люмомир Агонцев, Георги Георгиев-либеро). Треньор: Северин Димитров.

Славия: Мартин Динов 2, Александър Кордев 7, Димитър Иванов 3, Илиян Пейчинов 8, Николай Неделчев 2, Николов 6 (Иван Симеонов 3, Милан Миланов 1, Ивайло Енев 1, Тома Станков-либеро). Треньор: Брунко Илиев.

Зала „Огоста”-300 зрители

Арда (Кърджали) пък сложи край на катастрофалната серия от шест поредни поражения през този сезон в Суперлигата, след като преди минути възпитаниците на Иван Халачев постигнаха категоричен успех с 3:0 (25:18, 25:10, 25:20) срещу съседите в класирането от Виктория Волей (Пловдив).