2. Волейбол
  3. Монтана изненада Марек на старта на Купа Филипови

Монтана изненада Марек на старта на Купа Филипови

Слабакът Монтана постигна изненадващ успех с 3:1 (25:23, 20;25, 27:25, 25:19) гейма над състава на Марек Юнион-Ивкони

Слабакът Монтана постигна изненадващ успех с 3:1 (25:23, 20;25, 27:25, 25:19) гейма над състава на Марек Юнион-Ивкони. Срещата се игра в зала Огоста в Монтана и бе дебютна за двата тима в тазгодишното издание на турнира за Купа Филипови 2000, който е част от редовния сезон на Суперлигата.

Мачът започна с по-уверена игра на домакините, които се поздравиха с успеха в първия гейм след 25:23. Във втората част дупничани се активизираха и започнаха да тормозят посрещането на Монтана със силен сервис. Те изравниха геймовете след 25:20 във втория и кулминацията на мача дойде в третата част. Тогава нервите на домакините се оказаха по-здрави и те триумфираха при 27:25. В последния четвърти гейм волейболистите на Марек се бяха предали и го загубиха безславно с 19:25.