2. Волейбол
  3. Монтана надви Левски след драматичен обрат (ВИДЕО)

Монтана надви Левски след драматичен обрат (ВИДЕО)

Волейболистите на Северозапада записаха 11-а победа в първенството при мъжете

Волейболистите на Монтана се поздравиха с 11-а победа в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Даниел Пеев надделя над Левски София с 3:2 (20:25, 22:25, 25:18, 25:18, 15:10) в мач от 15-и кръг, изигран в зала "Младост" в Монтана.

Монтанчани са шести в таблицата с 31 точки (11 победи, 4 загуби), левскарите са пети с 33 точки (10 победи, 5 загуби).

Мачът започна с преднина за "сините", която остана стабилна до средата на гейма. Впоследствие играта продължи точка за точка (до 16:16), след което доминацията на гостите се запази. Левски поведе в мача.

Във втората част играта тръгна равностойно за двата отбора, но след това монтанчани взеха лек превес. Столичани обаче се мобилизираха и в крайна сметка спечелиха гейма с добра преднина.

Третият гейм бе почти изцяло под диктовката на състезателите от Северозапада, които поведоха след петата точка и останаха стабилни. Така състезателите на Даниел Пеев намалиха пасива си.

Решителната четвърта част също продължи под доминацията на монтанчани, които изравниха резултата. Мачът влезе в тайбрек.

"Сините" поведоха отначало (3:0), след което домакините изравниха и постепенно набраха инерция. Волейболистите на Монтана останаха категорични и, въпреки че съперникът навакса част от изоставането си, записаха успеха.

Най-резултатен бе Стефан Чавдаров с 18 точки (7 аса!, 4 блокади), със 17 точки завърши Жулиен Георгиев (1 ас, 1 блокада). За съперника Самуил Вълчинов се отчете с 16 точки (2 аса, 2 блокади), 14 точки добави Боян Йорданов (1 блокада).