2. Волейбол
  3. Монтана надви ЦСКА в последния кръг от редовния сезон, протестите срещу "Титан" продължават (снимки)

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на бившия волейболист на домакините Жоро Николов

Отборът на Монтана победи с 3:1 (26:24, 20:25, 25:21, 25:21) ЦСКА в среща от последния кръг на редовния сезон в Суперлигата при мъжете, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на бившия волейболист на домакините Жоро Николов. Гостите пък бяха подкрепяни от малка, но гласовита агитка, която на почивката мужду първия и втория гейм издигна плакат “Вън боклуците от ЦСКА.

Самият двубой мина без напрежение, като гостите записаха успех само във втората част 25:20. 220-сантиметровият гигант Цанко Цанков бе най-резултатен за домакините с 16 точки, с които стана и топ-реализатор на мача.

Камен Каменов, който през последните 2.5 т. игра за Монтана, а в ЦСКА премина през януари, се отчете с 15 т. за гостите. След края на двубоя целият отбор на ЦСКА бе нападнат за автографи и снимки за спомен от феновете на волейбола в Монтана.

Монтана - ЦСКА 3:1 (26:24, 20:25, 25:21, 25:21)

Монтана: Веселин Илиев 10, Любомир Йогов 12, Денис Чавдаров 4, Цанко Цанков 16, Бранимир Баев-кап. 8, Любомир Агенцов 3 (Тихомир Георгиев 1, Стефан Торбов, Николай Антонов, Деян Боюклиев-либеро, Георги Георгиев-либеро);
Треньор: Петър Дочев.

ЦСКА: Евгени Иванов 3, Камен Каменов 15, Джейсън Холдън 15, Светозар Иванов 11, Андрей Николов 9, Николай Иванов-кап. 4 (Бранимир Грозданов 6, Иван Кръстев 4, Теодор Салпаров-либеро).
Треньор: Сашо Попов.