2. Волейбол
  3. Монтана отнесе Габрово за 74 минути (снимки)

Монтана отнесе Габрово за 74 минути (снимки)

220 сантиметровият гигант в състава на Монтана Цанко Цанков бе най-резултатният състезател в мача със 17 точки

В среща от ІХ кръг на волейболната Суперлига при мъжете отборът на Монтана записа категоричен успех с 3:0 гейма над Габрово. Срещата в препълнената зала “Огоста” продължи 74 минути, като решаващ за успеха на домакините бе първият гейм.

В него момчетата на треньора Петър Дочев играха страхотно и се наложиха с 25:21. Във втората част монтанчани бяха още по-убедителни 25:16.

В третия гейм гостите се опитаха да бъдат по-равностойни, но след успешното за отбора началото, габровлии отново направиха поредица от грешки и логично загубиха.

220 сантиметровият гигант в състава на Монтана Цанко Цанков бе най-резултатният състезател в мача със 17 точки. Възпитаникът на монтанската школа Младен Младенов се отчете с 10 точки за Габрово.

Монтана – Габрово 3:0 (25:21, 25:16, 25:20)

Монтана: Стойко Ненчев 12, Любомир Йотов 5, Николай Антонов 11, Цанко Цанков 17, Бранимир Баев 8, Деян Боюклииев-либеро (Любомир Агонцев 1, Тихомир Георгиев 1, Камен Каменов, Денислав Емилов, Георги Георгиев-либеро).
Треньор: Петър Дочев.

Габрово: Иван Васев 4,Стоян Вулджев 7, Георги Михов 9, Илиян Георгиев 2, Младен Младенов 10, Атанас Митев-либеро (Владислав Стоянов 4, Христо Запрянов 1, Калин Димитров 1, Теодор Бодуров 1, Николай Кичуков, Георги Лазаров).
Треньор: Любомир Герасимов.

Съдии: Илиян Георгиев (София), Любомир Сираков (Смолян).

Зала: “Огоста”- 200 зрители.