2. Волейбол
  3. Монтана постигна победа срещу Арда (СНИМКИ)

Монтана постигна победа срещу Арда (СНИМКИ)

В среща от ХІ кръг на Суперлигата при мъжете възпитаниците на треньора Северин Димитров се наложиха в собсвената си зала „Огоста” с 3:1 гейма над Арда

Отборът на Монтана записа втора поредна победа за 2013 г. В среща от ХІ кръг на Суперлигата при мъжете възпитаниците на треньора Северин Димитров се наложиха в собсвената си зала „Огоста” с 3:1 гейма над Арда, предаде кореспондент на Novsport.com.

До успеха си домакините стигнаха след два невероятни обрата. След като загубиха първия гейм с 19:25, монтанчани бяха догонващи и във втория. При резултат 18:22 обаче те записаха пет последователни точки, за да затворят гейма с 26:24. В третата част обърканият отбор на гостите не оказа почти никаква съпротива и Монтана спечели леко с 25:21. В четвъртата обаче гостите започнаха уверено и поведоха с 12:4. Всички в залата вече очакваха, че мачът ще се реши в тайбрека. Домакините обаче явно не смятаха така. Те се стегнаха и направиха нов, още по-инфарктен обрат, за да ликуват накрая 25:23.

При успеха си обаче Монтана даде и една жертва. В решителния четвърти гейм Георги Михов спаси една трудна топка, но изкълчи глезен и докледа двубоя от скамейката на резервите. 219-сантиметровият гигант Цанко Цанков бе най-резултатен за победителите с 15 точки. Кирил Хаджиев се отчете с 24 т. за Арда.

Монтана – Арда 3:1 (19:25, 26:24, 25:21, 25:23)