2. Волейбол
  3. Монтана с историческо 3:1 над Нефтохимик (снимки)

Монтана с историческо 3:1 над Нефтохимик (снимки)

В най-добрия си мач от началото на сезона отборът на Монтана отнесе Нефтохимик Бургас с 3:1 (25:21, 25:16, 20:25, 25:18). Това е историческа първа победа за възпитаниците на треньора Северин Димитров над този противник в новия век

В най-добрия си мач от началото на сезона отборът на Монтана  отнесе Нефтохимик Бургас с 3:1 (25:21, 25:16, 20:25, 25:18). Това е историческа първа победа за възпитаниците на треньора Северин Димитров над този противник в новия век. До успхеха си, пред препълнената зала „Огоста”, домакините стигнаха неочаквано леко.

С разнообразни сервиси монтанчани разколебаха посрещането на гостите, което е един от най-силните елементи в играта им. Освен това домакините бяха безпощадни в атака и добре организирани в защита. Монтана стигна до успех в първия гейм с 25:21 и бе още по-убедителна във втория 25:16. След това монтанчани си дадоха лека почивка в третия 20:25, за да изригнат с пълна сила в следващия 25:18.

С по 14 точки Явор Генов и Александър Горбатков бяха най-резултатни за Монтана, завърналият се отнов ов игра след контузия на глезена Георги Михов добави 13 т. за успеха на домакините. Мартин Пенев се отчете с 11 т. за Нефтохимик, Георги Петров завърши с 10 т. След мача щастливият треньор на победителите, който през сезон 2006-2007 г. изведе отбора на Нефтохимик до шампионската титла, заяви, че това е най-добрата продукция, която неговите момчета изнасят под негово ръководство от началото на първенството.

Монтана - Нефтохимик 3:1 (25:21, 25:16, 20:25, 25:18)

Монтана: Явор Генов 14, Камен Каменов 12, Б орислав Георгиев 4, Георги Михов 13, Александър Горбатков 14, ИвайлоВеликов 6 (Денис Чавдаров, Георги Георгиев-либеро). Треньор: Северин Димитров.

Нефтохимик: Стоян Самунев 7, Мартин Пенев 11, Андрей Николов 8, Иван Станев-кап. 1, Венелин Каданков 8, Петър Христов 9 (Георги Петров 10, Георги Димитров, Костадин Николов, Добри Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.