2. Волейбол
  3. Монтана с трета поредна победа в Суперлигата (+СНИМКИ)

Монтана с трета поредна победа в Суперлигата (+СНИМКИ)

Волейболният отбор на Монтана записа трета поредна победа в Суперлигата на България. Възпитаниците на наставника Северин Димитров надиграха вкъщи КВК Габрово с 3:0 (25:22, 25:22, 26:24) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер в зала "Огоста " в Монтана

Монтана се оказа голям терминал без изход за отбора на Габрово. Преди мача треньорът на гостите Любомир Герасимов се изхвърли, че воденият от него тим ще мине като през малка гара през зала „Огоста”, но високомерието му бе наказано. Пред пълни трибуни домакините от Монтана изнесоха лекция на своя противник и само за час и 18 минути игра записаха неочаквано лека и за самите тях победа с 3:0 гейма.

Първите две части приключиха без интрига. Такава имаше само в третия гейм, в който волейболистите на Габрово поведоха с 2:6, увеличиха аванса си на шест точки разлика 6:12, но въпреки подема си не успяха да хванат ръка. Треньорът на Монтана Северин Димитров направи няколко смени, с които обърка протовника. Особено ценно се оказа включването на втория разпределител Любомир Агонцев. Неговите комблинации се оказаха неразгадани за гостите, на които прави чест, че след края на двубоя отидоха и поздравиха монтанската публика. Явор Генов бе най-резултатен за Монтана с 14 точки, игралият в гръцкия гранд Патанинайкос Александър Гобатков завърши мача с 9 точки. С 19 точки Минчо Минчев от отбора на Габрово стана топ-реализатор на срещата.