2. Волейбол
  3. Монтана с трудно 3:2 над Виктория Волей (снимки)

Монтана с трудно 3:2 над Виктория Волей (снимки)

В зала "Огоста" домакините постигнаха страхотен обрат от 0:2

Отборът на Монтана  се измъчи с тийнейджърската формация на Виктория волей, но в крайна сметка спечели макар и трудно с 3:2 (28:30, 20:25, 25:14, 25:22, 15:9). Срещата, която бе от ХІІІ кръг на волейболната Суперлига при мъжете, продължи 2 часа и 8 минути.

Гостите от Пловдив започнаха много навито и макар, че в първия гейм бяха все догонващи, в крайна сметка и с два подаръка от съдиите го взеха с 30:28. Във втората част момчетата на бившия национал Петьо Драгиев бяха още по-убедителни 25:20.

Домакините видяха, че губят мача и водени от Любомир Йотов тръгнаха да обръщат негативния за тях резултат. При 14:8, за да даде почивка на основните си играчи, а и явно недоволен от някои съдийски решения, треньорът на Виктория волей направи пълна смяна, като пусна на игрището 6 нови състезатели. След края на двубоя от щаба на Монтана определиха постъпката на Драгиев като некоректна.

Домакините се възползваха максимално от ситуацията и взеха третия и четвъртия гейм, а в тайбрека бяха убедителни 15:9.

Монтана – Виктория волей 3:2 (28:30, 20:25, 25:14, 25:22, 15:9)

Монтана: Любомир Йотов 10, Любомир Агонцев 1, Николай Антонов 13, Цанко Цанков 19, Бранимир Баев-кап. 18, Деян Боюклиев-либеро (Денис Чавдаров 6, Стефан Торбов 4, Георги Тошков 3, Веселин Илиев 1, Тихомир Георгиев, Георги Георгиев-либеро). Треньор: Петър Дочев.

Виктория  волей: Пламен Драгиев 15, Петър Бъчваров 14, Антон Костадинов 11, Георги Стойков 12, Иван Иванов 15, Асен Дапев-либеро (Евгени Георгиев 2, Димитър Страков 2, Кирил Меретев 1, Васил Атанасов, Иво Драмов). Треньор Петьо Драгиев.

Съдии: Игнат Митев, Красимир Димитров (Плевен).