2. Волейбол
  3. Монтана записа 11-та си победа в Суперлигата

Монтана записа 11-та си победа в Суперлигата

Тимът се наложи с 3:1 като домакини над Ботев (Луковит)

Отборът на Монтана записа 11-та си победа в Суперлигата. В среща от ХV кръг монтанчани се наложиха с 3:1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:22) като домакини над Ботев (Луковит).

Преди три дни двата отбора се срещнаха отново, но на 1/8 финалите в турнира за Купата на България. Онзи мач бе в спортната зала в Луковит и отново завърши с успех за Монтана с 3:1.В зала „Огоста” домакините започнаха уверено и взеха сравнително лесно първите два гейма. В третия възпитаниците на треньора Северин Димитров явно решиха, че са си свършили работата и бяха наказани.

Гостите показаха добра игра и в четвъртата част и бяха на път да спечелят и нея. 217-сантиметровият гигант в състава на Монтана Цанко Цанков завърши мача с 26 точки. Младежкият национал Венцислав Рагин добави 11 т. за успеха на домакините. За Ботев най-резултатен с 15 т. бе Мирослав Братинов.

Монтана – Ботев (Луковит) 3:1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:22)

Монтана: Венцислав Рагин 11, Георги Михов 8, Любомир Агонцев 2, Димитър Маринков 10, Цанко Цанков 26, Бранимир Баев-кап. 5, Георги Георгиев-либеро (Явор Генов 7, Валентин Димов 1, Владимир Лобутов). Треньор: Северин Димитров.

Ботев: Спас Байрев 6, Пламен Драгиев 12, Христо Петков, Теодор Чипилов-кап. 1, Петър Бачваров 11, Данаил Попов 8, Денислав Георгиев-либеро (Мирослав Братинов 15, Иван Маринов 6, Любомир Величков 1, Пламен Тодоров, Милен Марков-либеро). Треньор: Петър Драгиев.

Съдии: Любимир Сираков (Смолян), Янчо Станкив (Кърджали).