2. Волейбол
  3. Монтана записа 3-а победа за сезона (СНИМКИ)

Монтана записа 3-а победа за сезона (СНИМКИ)

Монтанчани се наложиха с 3:1 гейма над Славия

Отборът на Монтана записа третата си победа за сезона след като се наложи с 3:1 над Славия в зала „Огоста”. Домакините започнаха прекалено уверено, но това им коства загубата в първия гейм 21:25. Монтанчани бяха на път да пропилеят и комфортен аванс от 6 точки във втората част, но се стегнаха и до края на срещата не оставиха никакво съмнение в превъзходството си. В основата на обрата бе капитанът им Бранимир Баев, който тренъорът на Монтана Северин Димитров определи като MVP на мача. Баев завърши със 17 точки, топреализатрор на двубоя пък стана съотборникът му Венцислав Рагин.

Избраният за най-добър блокировач на завършилото през миналия месец в Бразилия световното първенство за младежи до 23 г. реализира 19 точки. За Славия най-резултатни бяха Александър Горбатков 18 т. и Николай Костадинов 16 т., които през миналия сезон играха в Монтана. След края на мача пък най-атакуван за автографи бе разпределителят на гостите и на националния отбор на България Георги Братоев.

Монтана: Вентин Димов, Владимир Лобутов, Венцислав Рагин 19, Георги Михов, Любомир Агонцев 1, Димитър Маринков 10, Георги Георгиев-либеро (Бранимир Баев 17, Цанко Цанков 12, Петър Кирчев 9, Иван Крачев 3). Тренъор: Северин Димитров.

Славия: Георги Братоев 1, Александър Горбатков 18, Николай Костадинов 16, Александър Кордев 8, Даниел Димитров 2, Иван Димитров 4, Мартин Иванов-либеро (Милан Миланов 7, Ивайло Енев 3, Янко Делчев). Тренъор: Иван Димитров.

Съдии: Ивайло Иванов, Георги Георгиев.