2. Волейбол
  3. Монте Скиаво на Нешич продължава да бие

Монте Скиаво на Нешич продължава да бие

Воденият от българския специалист Драган Нешич женски отбор на Монте Скиаво Банка Марке (Йези) продължава вече шести кръг без загуба в първенството на Италия, съобщава BulgarianVolley.com. В последните два кръга момичетата на Нешич записаха две чисти победи - 3:0 (25:20, 25:17, 25:13) у дома срещу РебекиЛупа (Пиаченца) и 3:0 (25:19, 25:18, 25:22) като гости на Асистел Волей (Новара) - и водят в класирането със 17 точки.

В същото време другият "български" отбор в лигата, Деспар (Перуджа) на Антонина Зетова и Елица Василева, записа една победа и една загуба и е на осмо място в таблицата със 7 точки от 2 победи и 4 загуби. Деспар надигра у дома Дзоппас Индъстрис (Конелиано) с 3:1 (25:10, 25:27, 25:19, 25:15). Зетова изигра мача като титулярка и стана топреализаторка с 21 точки (1 ас, 18 атаки, 2 блокади). Василева също бе в основния състав, но пропусна четвъртия гейм.

Тя отбеляза 13 точки (2 аса, 10 атаки, 1 блокада). Снощи бившият клубен шампион на Европа допусна пълен обрат като гост на CGF Рисайкъл Флоренс (Кастелана Гроте) за 2:3 (25:19, 28:26, 22:25, 25:27, 14:16). И в този мач Зетова беше в основния състав, завършвайки с 20 точки (15 атаки, 5 блокади), докато Василева влезе от ъгъла в три от геймовете и се отчете с 9 точки (7 атаки при 58% успеваемост, 2 блокади).