2. Волейбол
  3. Националите до 23 години паднаха с 1:3 от Русия и останаха без медал на световното (СНИМКИ)

"Лъвовете" спечелиха първия гейм в Уберландия, но после изпуснаха точките във важните моменти и допуснаха обрат

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 23 години остана без медал от Световното първенство в Бразилия. Момчетата на Драган Иванов загубиха малкия финал от отбора на Русия с 3:1 гейма (22:24, 20:22, 25:27, 21:15).

"Лъвовете" започнаха със самочувствие мача, повеждайки на Русия с 4 точки (6:10). Продължавайки добрата си игра, нашите задържаха тази преднина до края - 15:20, но при този резултат българите допуснаха няколко грешки, от които руснаците се възползваха и успяха да изравнят. За щастие "лъвовете" не позволиха обрат и поведоха с 0:1 гейма.

Втората част започна по добре за Сборная. Българите изоставаха с 4 точки (7:4), но след техническото прекъсване успяха да изравнят
(12:12). Руснаците отново поведоха (15:13), но за кратко. Нашите изравниха (17:17), а после поведоха. За жалост руснаците първи стигнаха до гейм бол и изравниха резултата.

Третият гейм започна равностойно, разликата не достигна повече от две точки в полза на руснаците. Българите отново поведоха в края на
гейма (18:19), но не успяха да се възползват от получените възможности и загубиха и този гейм.

В четвъртата част битката стана още по-ожесточена, резултатът вървеше точка за точка, докато на техническото прекъсване Русия не
поведе с 2. След почивката те увеличиха преднината си (14:11). Нашите успяха да ги настигнат (15:14), но нищо не бе достатъчно да спре руснаците да натрупат отново разлика и да победят и в този гейм.

Така Русия спечели бронзовите отличия, а за България остана заветното четвърто място, съобщават от БФВолейбол.