2. Волейбол
  3. Националният отбор на България за юноши на крачка от европейското първенство

Националният отбор на България за юноши на крачка от европейското първенство

Националният отбор на България за юноши младша възраст постигна втората си победа в домакинския си квалификационен турнир за Евро 2011, който се играе в софийската зала Христо Ботев. Току-що момчетата на Виктор Карагьозов победиха категорично връстниците си от Словения с 3:0 (25:21, 25:18, 25:14).

Националният отбор на България за юноши младша възраст постигна втората си победа в домакинския си квалификационен турнир за Евро 2011, който се играе в софийската зала Христо Ботев.  Току-що момчетата на Виктор Карагьозов победиха категорично връстниците си от Словения с 3:0 (25:21, 25:18, 25:14).

Първия гейм нашите спечелиха най-вече благодарение на многото непредизвикани грешки на словенците, но и на успешното нападение на Петър Ненков през центъра.  Гостите рискуваха сервисите и, както постигнаха 5 аса, така и направиха 5 грешки на този елемент.  Във втория гейм Лъвчетата подобриха малко посрещането си и началните удари на словенците вече не им носеха толкова точки.  Заработи атаката на капитана Станислав Величков, нашите наложиха надмощие и на блокада.  Така закономерно се стигна до убедителното 25:18. Още по-осезаемо бе надмощието на Трикольорите в третата част, в която те не допуснаха нито една непредизвикана грешка и затвориха мача с разгромно 25:14.

Трима от нашите постигнаха двуцифрен точков актив - Станислав Величков и Петър Ненков с по 11 точки и именикът Иван Иванов - с 10.

Така България вече има 6 точки, колкото има и лидерът в класирането Испания, но с по-добро точково съотношение.  Победа над Хърватия в утрешния мач на Лъвчетата би им осигурила виза за Европейското първенство.  В първия мач днес Хърватия победи Беларус с 3:1 (25:22, 25:15, 20:25, 25:20).

България: Георги Сеганов - 4 точки (0 аса, 2 атаки, 2 блокади), Иван Иванов - 10 (1, 8, 1), Димитър Маринков - 7 (1, 5, 1) / 33% добро посрещане, Станислав Величков - 11 (0, 8, 3) / 39%, Георги Стойков - 3 (1, 1, 1), Петър Ненков - 11 (0, 7, 4), либеро Иво Драмов - 50%, Златко Кьосев, Красимир Георгиев - 1 (0, 1, 0), Веселин Илиев, старши треньор Виктор Карагьозов