2. Волейбол
  3. Найден Найденов: Проблемите на Жеков не са психически, не е откачил, спокойно (+ВИДЕО)

"Надявам се да мога да го използвам за финалите на Световната лига"

Селекционерът на българския национален отбор по волейбол Найден Найденов заяви след драматичната победа с 3:2 над Аржентина, че в такива мачове може да си направи изводи на кого може да разчита в трудни моменти. Той не е сигурен дали Андрей Жеков ще е в отбора на България за финалите на Световната лига от 4 до 8 юли в София.

„Получи се хубав мач. Радвам се, че спечелихме, след като загубихме един спечелен гейм. После се мобилизирахме и спечелихме. В момента отборът се гради и се сплотява. Важно е за мен да намеря най-точните хора, на които мога да разчитам в тежките моменти, в такива мачове може да се прецени кои са те. Допуснахме доста грешки. Има хора, които имат да влизат в ритъм. Не съжалявам, че влязохме в пети гейм, трябват ни такива мачове. Не мога да кажа, че нарочно сме стигнали до пет гейма, но това е добър опит за нас. Днес в контраатака малко куцахме и тези геймове, които загубихме, беше заради контра.

За отсъствието на Андрей Жеков треньорът обясни. „ Андрей има малко проблеми, ще разберем за какви са. Той и днес остана почивка, ще видим утре дали може да играе. Той има доста уважителни причини и се опитваме да го съхраним. Надявам се той да бъде в състава за финалите. Не съм казвал, че проблемите му са психически, не е откачил, спокойно. Ситуацията е такава, че трябва да правим компромиси.”

Относно догадките, че Цецо Соколов може да играе на поста на Матей Казийски като посрещач и отказа на Соколов да действа в тази роля, Найденов каза: „Малко прибързано говори Цецо, че може да играе като посрещач. Ако всички са здрави, той няма да си сменя поста.”