2. Волейбол
  3. Нефтохимик 2010 надделя с 3:1 гейма над Добруджа 07

Нефтохимик 2010 надделя с 3:1 гейма над Добруджа 07

Mачът се игра в зала "Добротица" в Добрич и бе първата проверка от общо трите, които са планирани между двата клуба

Волейболистите на Добруджа 07 отстъпиха с 1:3 гейма на бургаския Нефтохимик 2010 в контролна среща между вторите състави на мъжките отбори. Мачът се игра в зала "Добротица" в Добрич и бе първата проверка от общо трите, които са планирани между двата клуба.

В първите два гейма гостите от морския град са победили с 25-23 и 25-15 т., след което домакините са затворили третата част в своя полза при резултат 25-23 т. В четвъртия гейм бургазлии са надделяли с 25-18 т., а с това и с 3-1 гейма в своя полза.
В тима на добруджанци са играли предимно състезатели, които са юноши старша възраст с изключение на либерото Николай Тодоров.

Треньорът Георги Петров пусна в игра още: Доброслав Добрев - разпределител, Жулиен Георгиев - диагонал, Ивайло Калев - нападател, Георги Господинов - център, нападател, Тодор Димитров - нападател, Илия Петков - център и Милен Минчев - център.
"Момчетата играха добре. В тима на гостите имаше само един юноша - Нено Тосков, който е разпределител.

В нашата игра липсваха концентрация и опит, а това ни попречи да излезем от мача с по-добър резултат. Въпреки това имаше моменти, в които състезателите на Добруджа 07 показаха страхотна игра, която обаче на моменти бе последвана от срив", заяви наставникът на домакините Георги Петров.

Втората проверка между двата клуба е днес от 18 часа, а третият мач е насрочен за утре от 11 часа. И двата спаринга са насрочени да се проведат в зала "Добротица", като в тях един срещу друг ще излязат първите отбори.