2. Волейбол
  3. Нефтохимик и Хасково ще играят пети решаващ мач от полуфиналната серия

Нефтохимик и Хасково ще играят пети решаващ мач от полуфиналната серия

Бургазлии победиха със 77:54 и изравниха за 2:2, петият мач е в понеделник отново в Бургас

Нефтохимик 2010 (Бургас) надигра Хасково 2012 като гост със 77:54 точки и изравни на 2:2 победи в серията от полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за жени.

Петият решителен мач е в Бургас на 22 април.

След равностойно първи 15 минути възпитаничките на Петко Маринов поведоха с 9 точки малко преди почивката - 37:28. През второто полувреме гостенките диктуваха изцяло събитията на терена, продължиха да увеличават преднината си и тя достигна 25 точки при 73:48 в 35-та минута. Олга Дубровина изигра много силен мач за Нефтохимик и завърши с 26 точки, 11 борби и 8 асистенции.

15 точки отбеляза Мария Желязкова, а 10 - Анета Митева. За домакините Анита Тейлане се отличи с 26 точки и 9 борби.