2. Волейбол
  3. Нефтохимик изненада Монтана на четвъртфинал

Нефтохимик изненада Монтана на четвъртфинал

Гостите от Бургас победиха с 3:1

Монтана направи грешна стъпка у дома губейки от Нефтохимик с 1:3 в първа четвъртфинална плейофна среща за титлата във волейболната Суперлига при мъжете. Загубата бе втора за монтанския тим в зала „Огоста” през това първенство, след като в редовния сезон възпитаниците на треньора Северин Димитров отстъпиха с 2:3 от Левски.

Гостите от Бургас взеха неочаквано леко първите два гейма.

В третата част домакинине подобриха началния си удар и блокадата и го затвориха с 25:23. В четвъртата част Монатна поведе с 4 т., но за повече нямаше сили и мотивация.

Александър Горбатков бе най-резултатен за домакините с 20 т. С 21 т. Петър Христов от отбора на Нефтохимик стана топреализатор на мача.

Монтана – Нефтохимик 1:3 (15:25, 18:25, 25:23, 20:25)

Монтана: Генов 9, Чавдаров 9, Каменов 8, Б. Георгиев 6, Горбатков 20,

Нефтохимик: Самунев 10, Пенев 16, Станев 3, Каданков 6, Христов 21, Златев 14, Иванов либеро (Тошков, Петров, Николов, Д. Иванов)