2. Волейбол
  3. Нефтохимик нанесе първа загуба на ЦСКА за сезона

Нефтохимик нанесе първа загуба на ЦСКА за сезона

Тимът на Александър Попов има вече 11 поредни поражения от бургазлии

ЦСКА допусна първото си поражение от началото на сезона. След 5 поредни победи „червените” отстъпиха на Нефтохимик 2010 с 1:3 (24:26, 25:17, 22:25, 22:25).

30-кратните ни шампиони имаха предимство в първата част, в която обаче позволиха съперникът им да стигне до обрат от 24:21 до 24:26. В последствие "червените" взеха убедително втория гейм с 25:17, а в третата и четвъртата сами не си дадоха шанс, правейки твърде много грешки от начален удар. Отборът бе разколебан в определени моменти и на посрещане, а диагоналът на гостите Николай Учиков се разигра в най-важните ситуации за бургазлии, за да ги поведе към победата.

Така ЦСКА загуби сякаш по навик от този противник. Той се утвърди като най-неудобния за "армейците" в последните години. Тимът на Александър Попов има вече 11 поредни поражения от бургазлии.

В следващия кръг, в неделя, ЦСКА ще пътува към морето. „Червените” гостуват на другия бургаски клуб в елита – Дея Спорт.