2. Волейбол
  3. Нефтохимик отпадна от Купата на CEV след нова загуба от Зенит

Нефтохимик отпадна от Купата на CEV след нова загуба от Зенит

Българският шампион записа нова загуба с 0:3 и в реванша с руския гранд

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) отпадна от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV.

Воденият от Николай Желязков тим отстъпи като гост на руския гранд Зенит (Санкт Петербург) с 0:3 (21:25, 22:25, 19:25) в среща-реванш от 1/16-финалите на турнира, играна тази вечер пред близо 3300 зрители в зала "Сибир Арена". По този начин след две загуби с по 0:3 гейма шампионите на България приключват с участието си в Европа. Зенит пък се класира напред за 1/8-финалите за Купата на CEV.

Там ги очаква черногорският Будва, който отстрани босненския Какан също след две победи с 3:1 и 3:0 гейма. Мачовете от 1/8-финалите ще бъдат между 28 януари и 13 февруари догодина.Жани Желязков (31% ефективност в атака), Илия Петков (3 аса и 75% ефективност в атака) и Георги Петров (1 блок, 47% ефективност в атака и 28% позитивно посрещане) завършиха с по скромните 9 точки за Нефтохимик.