2. Волейбол
  3. Ненова с успешен дебют в Русия, Филипова с две поредни победи

Ненова с успешен дебют в Русия, Филипова с две поредни победи

Страшимира Филипова отбеляза 18 точки, Диана Ненова с победа в дебюта си

Изиграха се срещите от четвъртия кръг на руската Суперлига за жени, както и един изтеглен по-рано мач от петия кръг, съобщава bulgarianvolley.com.

Страшимира Филипова отбеляза 18 точки (12 атаки при 55% успеваемост, 6 блокади) при победата на Уралочка-НТМК (Свердловск) с 3:1 (25:18, 20:25, 25:22, 25:22) над гостуващия Омичка (Омск) и стана втора по резултатност в мача. В среща от следващия пети кръг Уралочка победи и гостуващия Самородок (Хабаровск) с 3:1 (22:25, 25:15, 25:14, 25:23) в "българското дерби" на лигата. В този двубой Филипова се отчете с 8 точки (6 атаки при 43% успеваемост, 2 блокади). От другата страна на мрежата Илияна Петкова беше единствената волейболистка, която започна като титулярка и в четирите гейма. Централната блокировачка записа 6 точки (5 атаки при 31% успеваемост, 1 блокада). Самородок загуби и срещата си от четвъртия кръг - 0:3 (15:25, 23:25, 22:25) като гост на Автодор-Метар (Челябинск).

Победен дебют за своя нов отбор направи българската разпределителка Диана Ненова. Руският гранд Университет-Технолог (Белгород) разгроми у дома Динамо (Казан) с 3:0 (25:18, 25:17, 26:24). Официалният сайт на белгородския клуб обяви дебюта на плеймейкърката като успешен. "Въпреки че посрещането на домакините не беше добро, Ненова успяваше да организира добре атаката", добавя belogorievolley.ru. Българката се отчете и с 5 точки (2 аса, 2 атаки, 1 блокада) в двубоя.

Във временното класиране Уралочка е с 8 точки на второ място, но и с един мач в повече. Университет е шести с 6 точки от две победи и две загуби, а Самородок, също с мач повече, е десети с 6 точки.